Jaką Rodzinę Królewską chciałabyś/chciałbyś spotkać?

Archiwum bloga

środa, 20 czerwca 2018

Odbiór nowo mianowanych oficerów z marynarki wojennej + Smutna Informacja

Odbiór nowo mianowanych oficerów z marynarki wojennej + Smutna Informacja

13 czerwca Królowa otrzymała nowo mianowanych oficerów z marynarki wojennej, który odbył się Pałacu Christiana IX w Amalienborg. W związku z przyjęciem Królowa powitała wszystkich oficerów.

http://kongehuset.dk

http://kongehuset.dk
http://kongehuset.dk


Dzisiaj dotarła do mnie informacja, że dnia 19 czerwca, czyli wczoraj zmarła w wieku 83 lat kuzynka Królowej, Księżniczka Elżbieta. Oto parę informacji o niej. 

Księżniczka Elżbieta, właśc. duń. Elizabeth Caroline-Mathilde Alexandrine Helena Olga Thyra Feodora Astrid Margrethe Désirée Urodziła się 8 maja 1935 roku  jako córka księcia Knuta (1900–1976) – młodszego syna króla Chrystiana X (1870–1947) i królowej Aleksandry (1879–1952) – oraz Karoliny-Matyldy (1912–1995). Jej młodszymi braćmi byli Ingolf i Chrystian .

Była kuzynką królowej Danii Małgorzaty II. Ponieważ nie wyszła za mąż zachowała tytuł księżnej i prawo do tronu Danii (w przeciwieństwie do jej braci, którzy poślubili kobiety z niższych stanów). Pozostawała w nieformalnym związku z Clausem Hermansenem przez 25 lat, do jego śmierci w 2006).

Została matką chrzestną swojego stryjecznego wnuczka – Theodora Christiana Emanuela Rosanes af Rosenberg. Jej najbliższa rodzina składała się z jej dwóch młodszych braci oraz z trzech bratanic i ich dzieci.

Źródło:
https://pl.wikipedia.org/wiki/El%C5%BCbieta_(ksi%C4%99%C5%BCniczka_Danii)

Znalezione obrazy dla zapytania princess elisabeth of denmark

Niech spoczywa w pokoju [*]  :(

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz